Türkçe
Share +
Twitter share

Akıllı Yeşil Duvar Sistemleri

 

Canevaflor ® Akıllı Yeşil Duvar Sistemleri, çevre dostu ürünleri ve sürdürülebilir kalkınma hedefiyle 2000 yılından bu yana  Brezilya, İspanya, Portekiz, Birleşik Arap Emirlikleri, İsviçre, Çin, Monako, Fransa, Amerika Birleşik Devletlerinde hizmet vermektedir. Canevaflor Akıllı Yeşil Duvar Sistemleri, 2012 yılından itibaren Gardensa ile birlikte artık Türkiye’de..

Estetik görünüm konusunda  tartışmasız en başarılı yeşil duvar sistemi olan Canevaflor ® ekolojiktir: Isı yalıtımı, ses yalıtımı özelliklerinin yanı sıra  hava kirliliğini kontrol  işlevi vardır.

Patentli bir ürün olan Canevaflor ® Akıllı Yeşil Duvar Sistemi, inşaat sektörüne sürdürülebilir yeşil binalar ve LEED sertifikası alma konusunda da katkı sağlamaktadır.

GARDENSA CANEVAFLOR AKILLI YEŞİL DUVAR SİSTEMİ

Canevaflor ® Akıllı Yeşil Duvarları, günümüzün hızla gelişen kentlerinin tahrip edici etkilerini en aza indirgemek ve gündelik yaşamın yapısal çevre baskısı karşısında bizlere uzun ömürlü yeşil alan /cephe/ yüzey alternatifleri sunmak için geliştirilmiştir.

Patentli Canevaflor ® Akıllı Yeşil Duvarları, galvanize çelik kafes modül sisteminden oluşan monoblok tasarımı ile diğer yeşil duvar sistemlerinden farklılık gösterir. Bitkiler saksı ya da viol ortamında yetişmez. Sistemde toprak bir bütün olarak işlev gördüğünden, bitki köklerinin gelişmesinde sınırlayıcı bir ortam yaratmaz ve  bitki kökleri çok iyi gelişim gösterirler. Bitkilerin en iyi ve uzun ömürlü yetişme ortamının toprak olmasından dolayı, sistemimizde oasis çiçek süngeri ya da  torf kullanılmaz. Firmamızın kendi üretimi olan dikim karışımına eklediğimiz özel formülasyonlar sayesinde imalattan sonra toprak değişimine ihtiyaç duyulmaz.

Gardensa Canevaflor akıllı yeşil duvar sistemlerimiz, iş bitiminde, internet üzerinden 24 saat  tarafımızca takip edilir. Sistemde meydana gelebilecek bir aksaklık, bilgisayar sistemi üzerinden anında uyarı verir, böylece  anında müdahale imkanı sağlar. Ekolojik olarak minimum su ve enerji tüketimi sayesinde ekonomik katkı sağlarken, sistem olarak iyi bir ısı yalıtımı, ses yalıtımı ve gürültü önleyici olarak işlev görür.

GARANTİ

Gardensa Canevaflor Akıllı Yeşil Duvar Sisteminde firmamız, bitki hariç tüm imalata 10 yıl garanti verir.

SERTİFİKALAR

Bina ölçeğinde sürdürülebilir çevre yönetimi uygulamasını gösteren, Yüksek Çevre Kalitesi (HQE ®) belgelerinin tümüne, ISO belgelerine sahiptir.

AKILLI YEŞİL DUVAR SEÇENEKLERİMİZ

Gardensa Canevaflor Akıllı Yeşil Duvar Sistemleri, iç mekan ve dış mekanda, istenilen yükseklikte ve uzunlukta uygulanabilir.

  1. Dış Mekanda Duvar Bağlantılı Sistemler
  2. Dış Mekanda Desteksiz Sistemler
  3. İç Mekanda Duvar Bağlantılı Sistemler
  4. İç Mekanda Desteksiz Sistemler
  5. Farklı Cephelere Özel Konstrüksiyon Sistemleri
  6. Led Işıklı Akıllı Yeşil Duvar Sistemleri

BİTKİ SEÇİMİ

Bitki türleri, akıllı yeşil duvarın bulunduğu yerin iklim ve tasarım koşullarına göre, Gardensa’nın 60 yıllık tecrübesi ile seçilir ve müşterilerimizin istekleri doğrultusunda tasarım ekibimiz tarafından şekillendirilir.

AKILLI YEŞİL DUVAR SİSTEMLERİ EKİBİMİZ;

Tasarımcılar, Peyzaj Mimarları, Ziraat Mühendisleri, Sulama Sistemi Ekibi, Statik Ekibi, Modül Ekibi ve Yüksekte Çalışma Uzmanlarından  oluşur.

ÖDÜLLER

Canevaflor Akıllı Yeşil Duvar Sistemi, Silver Desibel 2011 Paris'te, Termal ve Akustik Yeşil Duvar Sistemi ile "Akustik Malzemeler" kategorisinde Gümüş Desibel Ödülü kazanmıştır.

 

Referanslarımız için Tıklayınız.